nieuws KinderCampus - ervaringsgericht onderwijsfaq KinderCampus - ervaringsgericht onderwijsfoto's KinderCampus - ervaringsgericht onderwijsagenda KinderCampus - ervaringsgericht onderwijslinks KinderCampus - ervaringsgericht onderwijscontact KinderCampus - ervaringsgericht onderwijs kies de kleur van je stemming
thema van deze maand
'Tentoonstelling Plastic kunst'
foto
Tentoonstelling Plastic Kunst

 



 

Waarom hebben wij er voor gekozen deze onderwijsvisie als leidraad voor de hele KinderCampus te hanteren?

Uit de toelichting op de vier kernbegrippen is duidelijk geworden dat het E.G.O. voor het onderwijs een passend antwoord biedt op de vraag om kinderen te begeleiden tot competente mensen.
Dit wordt nog duidelijker als we de werkvormen bekijken.

Het contract geeft kinderen zelf verantwoordelijkheid voor hun leerproces. Dit kan voor ieder kind een andere invulling hebben: de mate van verantwoordelijkheid kan worden aangepast aan de individuele vragen.

Het vrij initiatief biedt de mogelijkheid om inhoudelijk invloed te hebben. De vrije werkvormen staan toe dat kinderen stof verwerken op voor hun passende wijze.
Door de vele interactiemomenten kunnen kinderen leren van en met elkaar: het kind staat er niet alleen voor maar kan samenwerken. In die samenwerking ben je op het ene moment degene die leert en op het andere moment degene die helpt.
De nadruk ligt niet op wat je fout en goed doet, maar op de voortgang van je eigen leer- en ontwikkelingsproces. Dit verhoogt het zelfvertrouwen en draagt daarmee bij aan een reëel zelfbeeld.

Wij zijn ervan overtuigd dat deze visie met haar werkvormen goede uitgangspunten biedt voor het totale aanbod van activiteiten waarin kinderen bezig kunnen zijn.
We streven niet na om de schoolse doelen te kopiëren naar de kinderopvang en vrijetijdsbesteding. Wel bieden we ook op die gebieden, dus buiten het schoolprogramma, een rijke omgeving aan waarin kinderen worden uitgedaagd te ontdekken, te ervaren en te verwerken. Kinderen ontplooien zich niet van 9 tot 3 uur, maar de hele dag door. Op die vragen van de kinderen willen we inspelen. Kinderen willen ook buiten schooltijd de mogelijkheid bieden hun talenten in te zetten en verder te ontwikkelen. Kinderen willen dat niet alleen, ze doen dat ook. Kinderen spelen, lezen boeken, spelen op de computer, sporten, maken muziek, noem maar op. Op de KinderCampus willen we de omgeving daar bewust op inrichten. Door het flexibel gebruik kunnen maken van ruimtes en faciliteiten kunnen wij meer bieden dan gesegmenteerde voorzieningen.




fronter-login
gebruikersnaam
wachtwoord

Fronter is het Kindvolgsysteem, voor ouders en leerkrachten.
laatste nieuws
10-02-2012
Op vrijdag 10 februari 2012 vindt de landelijke ‘Warme Truiendag’ plaats

Lees verder

jouw mening telt
Wat doe je het liefst in de zomer vakantie?
...lekker thuis blijven
...kamperen met m'n ouders
... naar een huisje aan zee gaan
...verblijven in een heel luxe hotel
...met een camper rondreizen


Bekijk resultaten
jij op de website?

Heb je iets gemaakt en zou je het leuk vinden als het op de website komt? Lees hoe je het naar ons kunt opsturen,en kijk wie er nu op de website staat!

Lees verder

abonneer je op de nieuwsbrief
Abonneer je hier op onze nieuwsbrief!

Email adres:

 Aanmelden  Afmelden


Archief