nieuws KinderCampus - ervaringsgericht onderwijsfaq KinderCampus - ervaringsgericht onderwijsfoto's KinderCampus - ervaringsgericht onderwijsagenda KinderCampus - ervaringsgericht onderwijslinks KinderCampus - ervaringsgericht onderwijscontact KinderCampus - ervaringsgericht onderwijs kies de kleur van je stemming
thema van deze maand
'Tentoonstelling Plastic kunst'
foto
Tentoonstelling Plastic Kunst

 



 

09 mei 2005 - Axenroos ingevoerd op de KinderCampus.

Ieder mens kan verschillende rollen nemen.Vaak hebben we een voorkeur voor één bepaalde rol.
Een sociaal-vaardig mens kan alle rollen innemen op de momenten dat dat nodig is en kan tussen de rollen switchen.

  • Nadat het besluit is genomen om de axenroos op school in te voeren zijn we gestart met het maken van een programma en een tijdslijn.
  • In een teambijeenkomst is de axenroos geïntroduceerd aan het team. Dit gebeurde door korte beschrijvingen van de dieren en videobeelden waarin kinderen op school in diverse rollen te zien waren. Vooral de videobeelden waren erg verduidelijkend.
  • In januari is er een studiemiddag.
    Op deze middag gaan alle leerkrachten hun klas in kaart brengen: een klassenanalyse
     met als doel het herkennen van gedrag in de klas volgens de posities van de Axenroos.
    Hier vind je nog een andere observatielijst
    . Als hulpmiddel hierbij is een overzicht
     gemaakt van gedrag dat hoort bij de verschillende Axen. Voor elk dier is dit onderverdeeld in constructief (goedgemutst) en destructief (slechtgemutst) gedrag.
  • We gaan de axenroos naar de kinderen introduceren d.m.v. een toneelstuk.
  • Daarna volgt een introductieperiode waarin in elke groep de axenroos een plekje moet krijgen.
    In deze periode is het belangrijk dat de kinderen de axen gaan herkennen.
  • Als de axen geïntroduceerd zijn, moet het praten en werken over relationeel gedrag een plek krijgen in de klas.
    Bij elke ax zijn er daarom sugesties voor activiteiten die je in de klas kunt doen.
    Het is echter ook belangrijk dat er een aantal wat meer algemene activiteiten worden gedaan:
  • het relationele gedrag te benoemen, zonder daar een oordeel over uit te spreken. Op deze manier krijgt een kind oog voor relationele patronen en krijgt het er een woordenschat voor.
  • bij situaties uit het klassengebeuren het relationele gedrag bespreken. Je bespreekt wat er is gebeurt, welke ax kinderen in namen en welke ax ze ook hadden in kunnen nemen.
    Je kunt hierbij het bord van de axenroos gebruiken.
    Je legt het bord plat op tafel en gebruikt pionnen. Voor elke persoon die meedeed in de situatie is er een pion. Tijdens de bespreking van de situatie, laat je de pionnen op het bord de ax innemen die de persoon tijdens de situatie innam.
    Lees hier verder!

    Bekijk de foto's in het fotoboek!



  • fronter-login
    gebruikersnaam
    wachtwoord

    Fronter is het Kindvolgsysteem, voor ouders en leerkrachten.
    laatste nieuws
    10-02-2012
    Op vrijdag 10 februari 2012 vindt de landelijke ‘Warme Truiendag’ plaats

    Lees verder

    jouw mening telt
    Wat doe je het liefst in de zomer vakantie?
    ...lekker thuis blijven
    ...kamperen met m'n ouders
    ... naar een huisje aan zee gaan
    ...verblijven in een heel luxe hotel
    ...met een camper rondreizen


    Bekijk resultaten
    jij op de website?

    Heb je iets gemaakt en zou je het leuk vinden als het op de website komt? Lees hoe je het naar ons kunt opsturen,en kijk wie er nu op de website staat!

    Lees verder

    abonneer je op de nieuwsbrief
    Abonneer je hier op onze nieuwsbrief!

    Email adres:

     Aanmelden  Afmelden


    Archief